Rodzaje przejść bramowo-przepędowych

Rodzaje przejść bramowo-przepędowych

Jaką funkcję w ogrodzeniach elektrycznych spełniają przejścia bramowo - przepędowe ?

Przejścia bramowe do pastucha mają za zadanie umożliwić bezpieczne i sprawne przekraczanie granicy ogrodzenia zarówno przez ludzi, zwierzęta oraz sprzęt rolniczy.W zależności od przeznaczenia i rodzaju prowadzonej hodowli należy dobrać odpowiednią formę przejścia bramowo-przepędowego.Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań umożliwiających utworzenie bezpiecznego i prostego w obsłudze przejścia w ogrodzeniach elektrycznych. Najpopularniejsze z nich zostały przedstawione poniżej.

Sprężyna bramowa do ogrodzeń elektrycznych.

Jest to najprostsze i jedno z najbardziej popularnych rozwiązań do stworzenia przejścia w ogrodzeniu. Bardzo elastyczna sprężyna rozciąga się do długości ok. 5 m, co pozwala na stworzenie dosyć szerokiego przejścia. Sprężyna mimo rozciągania szybko powraca do swojej pierwotnej postaci. Po złożeniu ma 25 cm długości, dzięki czemu nie będzie ona dotykać gruntu ani przewodów ogrodzenia przy otwieraniu przejścia. Sprężyna dostępna jest w ofercie pastuchy.pl w zestawie bramowym z uchwytem do bezpiecznego zapinania i odpinania oraz dwoma izolatorami do zawieszenia spirali na słupkach przejścia bramowego. Sprężyna szczególnie polecana jest do budowy przejść w hodowlach bydła, kóz, owiec czy do tworzenia przejść w ogrodzeniach dla psów.

Plecionka elastyczna do przepędu bramowego koni.

W sprzedaży dostępne są liny elastyczne w zestawach z uchwytami i mocowaniami. Można również nabyć plecionkę w rolce do dużych przejść i bram dla koni. Plecionkę elastyczną można również wykorzystywać do wydzielania części sektorów pastwiska czy odseparowywania zwierząt. Gumowa plecionka wykonana jest ze splotów włókien polietylenowych i przewodników elektrycznych. Tego rodzaju forma przejścia bramowego szczególnie polecana jest dla pastuchów w hodowlach koni czy danieli. Gumowa plecionka jest nie tylko dobrze widoczna dla koni, ale również znacznie bardziej komfortowa i bezpieczna. W przeciwieństwie do zwykłej sprężyny, nie ma ryzyka zaplątania się włosia końskiego w spiralę bramy.

Samozwijalny zestaw przepędowy dla zwierząt.

Jest to całkiem nowatorskie rozwiązanie do konstruowania przejść w ogrodzeniach elektrycznych. Zestaw dedykowany jest do szybkiego otwierania przejścia w ogrodzeniu elektrycznym, jak również może być wykorzystywany do szybkiego przygotowania tymczasowych przegród czy zapór. Może być stosowany w hodowlach bydła, koni, jeleni czy danieli. Dzięki zastosowaniu automatycznego zwijania linki możemy bardzo szybko otworzyć przejście w ogrodzeniu bez ryzyka dotykania przewodem ziemi i możliwości porażenia. 65mb linki elektrycznej wystarczy na stworzenie nawet bardzo szerokiego przejścia. Samozwijalny zestaw bramowo-przepędowy można również wykorzystać do dzielenia pastwiska czy zagrody na części i stopniowe przenoszenie stad na kolejne sektory.

Standardowe bramy i przejścia.

Oprócz przejść bramowych, które można podłączać do sieci pastucha, w ogrodzeniu można również wykorzystać standardowe bramy i furtki wykonane z drewna czy metalu. Są to jednak rozwiązania, które nie wszędzie i nie zawsze można zastosować. Poza tym jest to już rozwiązanie, które wiąże się ze znacznymi kosztami i nie może być dowolnie przenoszone i modyfikowane. Oprócz tego zwierzęta, jeżeli nie będą czuły impulsów elektrycznych w bramie, to po pewnym czasie będą próbowały ją forsować i niszczyć. Rozwiązaniem tego problemu będzie montaż przewodów elektrycznych, które będzie można podłączyć do sieci ogrodzenia. Stosując specjalne uchwyty do drewna lub izolatory do metalu, cała instalacja będzie bezpieczna i jednocześnie będzie skutecznie odstraszać zwierzęta.

Skontaktuj się z konsultantem +48 62 739 40 70 Infolinia pon-pt (7:00 - 16:00) / sobota (8:00 - 14:00)

Zapraszamy do zapoznania się z sekcją poradników poświęconych tematyce ogrodzeń elektrycznych, przygotowanych przez ekspertów z naszego sklepu. Dzięki opublikowanym artykułom, każda początkująca osoba, będzie w stanie dowiedzieć się m. in. jak wybrać odpowiedni elektryzator, jak zbudować ogrodzenie elektryczne dla psa czy jak bezpiecznie przetestować pastuch elektryczny. Dowiedz się więcej i zbuduj skuteczne ogrodzenie elektryczne.

Załóż konto

Nie posiadasz konta? Zarejestruj się!

Zarejestruj się

Zakładając u nas konto, możesz m.in. otrzymywać informację o nowościach, wyprzedażach oraz robić zakupy szybciej, bez wpisywania danych do wysyłki