Elektryzatory inteligentne

Elektryzatory inteligentne

Inteligentne elektryzatory mikroprocesorowe.

Zwiększająca się populacja dzikiej zwierzyny oraz rosnące straty upraw rolnych sprawiają, że wzrasta zapotrzebowanie na zaawansowane technologicznie elektryzatory o wysokiej energii impulsu. Wprowadzona przez Unię Europejską dyrektywa umożliwiła producentom budowę bardzo mocnych, a jednocześnie całkowicie bezpiecznych elektryzatorów, których pracą zarządzają układy mikroprocesorowe. Elektryzatory te znakomicie sprawdzają przy zasilaniu długich odcinków ogrodzeń elektrycznych, które często porastają trawą, co w przypadku standardowych elektryzatorów powoduje spadanie napięcia. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii przerost roślinności nie wpływa na finalny impuls elektryczny, który otrzyma zwierzę.

Jaka jest zasada działania elektryzatora inteligentnego ?

Sposób działania elektryzatorów inteligentnych wyjaśnimy na przykładzie elektryzatora Chapron Buffalo F15, który może wygenerować impuls o maksymalnej energii wyjściowej 15J. Aktualne normy europejskie zezwalają, aby moc impulsu dostarczonego zwierzęciu przy zetknięciu z ogrodzeniem elektrycznym nie przekraczała 5J. Mikroprocesor sterujący elektryzatorem na bieżąco mierzy parametry ogrodzenia. W sytuacji, gdy część energii impulsu tracona jest na niewłaściwą izolację (np. na przerost roślin, mokre lub uszkodzone izolatory itp.), elektryzator zwiększa energię impulsu tak, by ta dostarczona do zwierzęcia wynosiła 5J. Takie rozwiązanie
pozwala na skuteczne odstraszanie dzikich zwierząt nie tylko podczas ich kontaktu z linią ogrodzenia, ale także poprzez pole elektromagnetyczne, które jest wyczuwane przez zwierzęta z odległości kilku metrów.

Elektryzatory inteligentne i technologia UBI.

Elektryzatory inteligentne pracują w technologii UBI - ultra niskiej impedancji, co w praktyce oznacza to, że doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach, przy dużym przeroście roślinności. Elektryzatory mikroprocesorowe wyposażone w technologię UBI są najlepszym wyborem do budowy długich ogrodzeń, gdzie należy przyjąć, że część energii impulsu będzie stracona w wyniku kontaktu z roślinnością, a jednocześnie na linii ogrodzenia będzie utrzymana maksymalna dozwolona energia impulsu - 5J.

Montaż elektryzatora inteligentnego.

Aby prawidłowo zmierzyć straty na izolacji mikroprocesor wymaga bardzo dobrego uziemienia, dlatego zaleca się zastosowanie kilku długich bolców uziemiających, a najlepiej uziemienia obwodowego, szczególnie dla długich pastuchów elektrycznych. Brak dobrej jakości uziemienia może skutkować błędami pomiaru oraz stratami napięcia na ogrodzeniu, co w rezultacie spowoduję niedopasowanie energii impulsu do panujących warunków.

Skontaktuj się z konsultantem +48 62 739 40 70 Infolinia pon-pt (7:00 - 16:00) / sobota (8:00 - 14:00)

Zapraszamy do zapoznania się z sekcją poradników poświęconych tematyce ogrodzeń elektrycznych, przygotowanych przez ekspertów z naszego sklepu. Dzięki opublikowanym artykułom, każda początkująca osoba, będzie w stanie dowiedzieć się m. in. jak wybrać odpowiedni elektryzator, jak zbudować ogrodzenie elektryczne dla psa czy jak bezpiecznie przetestować pastuch elektryczny. Dowiedz się więcej i zbuduj skuteczne ogrodzenie elektryczne.

Załóż konto

Nie posiadasz konta? Zarejestruj się!

Zarejestruj się

Zakładając u nas konto, możesz m.in. otrzymywać informację o nowościach, wyprzedażach oraz robić zakupy szybciej, bez wpisywania danych do wysyłki