Napinacze do ogrodzeń elektrycznych

Napinacze do ogrodzeń elektrycznych

1270

Dlaczego napinamy przewody ogrodzenia elektrycznego ?

Niezwykle ważną rolę w prawidłowym działaniu ogrodzenia elektrycznego odgrywa odpowiednie naprężenie przewodów. Jeżeli przewody w skutek słabego naciągnięcia będą dotykały gleby, trawy lub innych elementów, impulsy elektryczne będą tracone, co skutkuje w dużej mierze spadkiem skuteczności ogrodzenia.

Jaki napinacz będzie odpowiedni dla mojego pastucha elektrycznego ?

Wybór napinaczy i innych akcesoriów napinających zdeterminowany jest rodzajem wykorzystanego przewodu oraz długością ogrodzenia. Dla zapewnienia prawidłowego naciągu, który jednocześnie zapobiegnie uszkodzeniom mechanicznym ogrodzenia zaleca się w narożnikach zastosować izolatory z rolką, a tuż za nimi sprężyny napinające.

Do długich ogrodzeń wykonanych z linki stalowej, drutu lub plecionki dedykowany są napinacze ze szpulą. Tego typu napinacze są proste w obsłudze i pozwalają na szybkie i sprawne nawinięcie na szpulę nadmiaru  przewodów przy użyciu kierownicy. Napinacz zamontować należy na początku ogrodzenia, jeśli w słupkach narożnych znajdują się izolatory z rolką. W innym przypadku koło napinające umieszcza się na środku ogrodzenia, co zapewnia równomierne naprężenie przewodów. Dla  prawidłowej amortyzacji zaleca się stosowanie dużej sprężyny naciągowej. 

Krótkie ogrodzenia wykonane również z linki stalowej, drutu lub plecionki mogą być naprężane przy użyciu standardowych metalowych napinaczy lub napinaczy wykonanych z tworzywa sztucznego.  Pierwszy typ napinacza montuje się zazwyczaj  na słupku początkowym, na izolatorze bramowym. Należy pamiętać, że napinacz linki stalowej musi być izolowany. Zaletą napinacza z tworzywa sztucznego jest możliwość jego zamontowania na istniejącym już ogrodzeniu. Jego zastosowanie pozwala na szybkie i sprawne naprężnie przewodów, obracając jedynie uchwyt wokół własnej osi. Dla krótkich ogrodzeń elektrycznych zaleca się stosowanie małych sprężyn naciągowych, które stanowią doskonałą amortyzację.

Do zapewnienia odpowiedniego naprężenia ogrodzeń wykonanych z taśmy przeznaczone są proste napinacze z tworzywa sztucznego. Maksymalna szerokość taśmy jaka może przebiegać przez napinacz wynosi 20 mm. Naprężenie przewodów następuje poprzez przekręcanie uchwytu wokół własnej osi.

Skontaktuj się z konsultantem +48 62 739 40 70 Infolinia pon-pt (7:00 - 16:00) / sobota (8:00 - 14:00)

Zapraszamy do zapoznania się z sekcją poradników poświęconych tematyce ogrodzeń elektrycznych, przygotowanych przez ekspertów z naszego sklepu. Dzięki opublikowanym artykułom, każda początkująca osoba, będzie w stanie dowiedzieć się m. in. jak wybrać odpowiedni elektryzator, jak zbudować ogrodzenie elektryczne dla psa czy jak bezpiecznie przetestować pastuch elektryczny. Dowiedz się więcej i zbuduj skuteczne ogrodzenie elektryczne.

Załóż konto

Nie posiadasz konta? Zarejestruj się!

Zarejestruj się

Zakładając u nas konto, możesz m.in. otrzymywać informację o nowościach, wyprzedażach oraz robić zakupy szybciej, bez wpisywania danych do wysyłki