Izolatory do metalu

Izolatory do metalu

izolatory do metalu

Izolatory do słupków metalowych.

Izolatory z gwintem metrycznym stanowią niezastąpione rozwiązanie przy tworzeniu pastuchów elektrycznych na istniejących już ogrodzeniach z siatki czy paneli opartych o metalowe słupki. Tego typu ogrodzenia często wykorzystywane są przy budowie wybiegów i padoków stałych. Stanowią również skuteczną barierę uniemożliwiającą psom opuszczanie posesji, czy lisom przedostanie się do woliery.

Podział izolatorów do metalu.

Podziału izolatorów do słupków metalowych dokonać można ze względu na ich długość. Wyróżnia się izolatory z krótkim trzpieniem oraz izolatory z wydłużonym trzpieniem.

Izolatory z krótkim trzpieniem wykorzystywane są do ogrodzeń w których to słupki wykonane są z profili lub rur stalowych.  Z kolei izolatory z długim trzpieniem pozwalają odsunąć przewody elektryczne pastucha od siatki i słupków. Jest to rozwiązanie zapobiegające stykaniu się plecionki, linki stalowej lub taśmy z elementami ogrodzenia metalowego, które mogłoby zaburzyć prawidłową pracę pastucha.

Według rodzaju zastosowania.

Klasyfikacji izolatorów do metalu dokonać można również ze względu na rodzaj prowadzonego przewodu. Wyróżnia się izolatory okrągłe przez które prowadzić można linkę stalową, drut lub plecionkę. Z kolei do prowadzenia taśm w pastuchu dedykowane są specjalne izolatory taśmowe z zatrzaskiem, które zapobiegają jej obluzowaniu.

Znaczenie w doborze odpowiednich uchwytów mocujących przewody ma również umiejscowienie izolatora w ogrodzeniu. Do słupków biegnących w linii prostej dedykowane są klasyczne izolatory ze wspomnianym wcześniej długim lub krótkim trzpieniem. W słupkach narożnych konieczny jest montaż izolatora narożnego, który zapobiega przecieraniu się przewodu, a dodatkowo zapewnia wysoką wytrzymałość ogrodzenia.

Montaż izolatorów metalowych.

Montaż izolatorów na słupkach metalowych nie sprawia problemów- montuje się je w  otworze słupka. Każdy izolator wyposażony został w dwie nakrętki, które pozwalają na stabilne jego stabilne umieszczenie. Najłatwiejszym jednak sposobem jest nagwintowanie otworów, w które należy wkręcić izolator.

W przypadku ogrodzeń, w których wykorzystano słupki metalowe z kątownika dedykowane są specjalne izolatory z metalową zawleczką.

Skontaktuj się z konsultantem +48 62 739 40 70 Infolinia pon-pt (7:00 - 16:00) / sobota (8:00 - 14:00)

Zapraszamy do zapoznania się z sekcją poradników poświęconych tematyce ogrodzeń elektrycznych, przygotowanych przez ekspertów z naszego sklepu. Dzięki opublikowanym artykułom, każda początkująca osoba, będzie w stanie dowiedzieć się m. in. jak wybrać odpowiedni elektryzator, jak zbudować ogrodzenie elektryczne dla psa czy jak bezpiecznie przetestować pastuch elektryczny. Dowiedz się więcej i zbuduj skuteczne ogrodzenie elektryczne.

Załóż konto

Nie posiadasz konta? Zarejestruj się!

Zarejestruj się

Zakładając u nas konto, możesz m.in. otrzymywać informację o nowościach, wyprzedażach oraz robić zakupy szybciej, bez wpisywania danych do wysyłki