Akumulator a bateria do pastucha

Akumulator a bateria do pastucha

zasilanie pastucha elektrycznego - akumulator czy bateria ?

Akumulator czy bateria - co wybrać ?

Elektryzatory zasilane z baterii lub akumulatora umożliwiają ochronę wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu zasilania z sieci. Są niezwykle przydatne przy wypasie zwierząt, ochronie upraw w  trudno dostępnych miejscach.

Parametrem określającym pojemność baterii i akumulatora są amperogodziny [Ah]. Jest to zdolność dostarczenia prądu o natężeniu 1A przez określoną liczbę godzin. Im większa pojemność określona w Ah, tym dłuższa praca baterii czy akumulatora.

Elektryzatory mogą być zasilane z baterii lub akumulatora. Elementem, który je odróżnia jest zdolność do ponownego ładowania. Bateria po rozładowaniu staje się bezużyteczna, z kolei akumulator można wielokrotnie ładować i rozładowywać.

Podstawowe znaczenie przy wyborze źródła zasilania pastucha elektrycznego ma sposób montażu ogrodzenia elektrycznego oraz czas jego użytkowania.

Do ogrodzeń elektrycznych montowanych na stałe warto wybrać elektryzator zasilany z akumulatora. Do pastuchów należy stosować specjalne akumulatory tzw. akumulatory głębokiego rozładowania, które mogą być wielokrotnie ładowane i rozładowywane. Zapewniają one niezawodność, wielosezonowość oraz niższe koszty eksploatacji w porównaniu z bateriami. Akumulatory do pastuchów mogą być doładowywane za pomocą paneli solarnych.

W przypadku ogrodzeń elektrycznych, które mają charakter sezonowy i jednocześnie są często przemieszczane najlepszym rozwiązaniem są baterie, które dzielimy na baterię cynkowo-powietrzne oraz alkaliczne.  Czas pracy zarówno pierwszego, jak i drugiego typu baterii zależny jest o wielu czynników, do których należą m.in. prawidłowe podłączenie, zastosowanie odpowiednich izolatorów, przewodów, czy też przerośnięcia roślinności.

Bateria cynkowo-powietrzna  gotowa jest do pracy w momencie otwarcia zaślepek wentylacyjnych. Może być użytkowana kilkukrotnie pod warunkiem, że po zakończonym sezonie ponownie zostaną zamknięte otwory wentylacyjne. W innym wypadku bateria wyczerpuje się do końca, nawet gdy nie jest podłączona do elektryzatora. Efektywność bakterii cynkowo-powietrznych spada wraz ze spadkiem temperatury.

Bateria alkaliczna cechuje się podwyższoną trwałością oraz wydajnością w stosunku do baterii cynkowo-powietrznej. Dodatkowo jej efektywność w okresie niskich temperatur jest znacznie większa, aniżeli innych baterii. Tego typu baterie przez cały okres użytkowania utrzymują stałe napięcie. Wymiary baterii w stosunku do jej pojemności są znacznie mniejsze aniżeli wymiary baterii cynkowo powietrznej.

Skontaktuj się z konsultantem +48 62 739 40 70 Infolinia pon-pt (7:00 - 16:00) / sobota (8:00 - 14:00)

Zapraszamy do zapoznania się z sekcją poradników poświęconych tematyce ogrodzeń elektrycznych, przygotowanych przez ekspertów z naszego sklepu. Dzięki opublikowanym artykułom, każda początkująca osoba, będzie w stanie dowiedzieć się m. in. jak wybrać odpowiedni elektryzator, jak zbudować ogrodzenie elektryczne dla psa czy jak bezpiecznie przetestować pastuch elektryczny. Dowiedz się więcej i zbuduj skuteczne ogrodzenie elektryczne.

Załóż konto

Nie posiadasz konta? Zarejestruj się!

Zarejestruj się

Zakładając u nas konto, możesz m.in. otrzymywać informację o nowościach, wyprzedażach oraz robić zakupy szybciej, bez wpisywania danych do wysyłki