Impuls korekcyjny

Impuls korekcyjny

Jak prawidłowo wykorzystać impuls korekcyjny z obroży elektrycznej w tresurze psa ?

Choć praktycznie każdy wie lub potrafi sobie wyobrazić, co to jest impuls korekcyjny i do czego służy, to już nie każdy wie jak się nim posługiwać.

Każdy treser czworonogów wie, że przed pierwszym użyciem elektronicznej obroży treningowej należy najpierw wypróbować ją na sobie. Jest to bardzo ważne doświadczenie i najlepszy argument burzący wszelkie domysły towarzyszące używaniu tego urządzenia podczas tresury psów.

Włączamy elektryczną obrożę, kładziemy ja np. na dłoni, wybieramy najniższy poziom impulsów i za pomocą przycisku pilota wysyłamy sygnał do obroży treningowej.

W tym momencie jeszcze przed wciśnięciem danego przycisku zdecydowana większość szarpnie ręką lub odruchowo odskoczy, oczekując ogromnego bólu w wyniku działania impulsu elektrycznego wygenerowanego przez obrożę do treningu psa. Tymczasem po wygenerowaniu impulsu nie dzieje się nic. Po pokonaniu pierwotnego strachu każdy stwierdzi, że subtelnego mruczenia lub łaskotania prawie nie czujemy. Dlatego też przed zakupieniem takiego urządzenia należy koniecznie sprawdzić najpierw, jaką skalę mocy impulsów dany model oferuje, jak łatwo się je reguluje i czy najniższe impulsy są wystarczająco delikatne. Można to skontrolować za pomocą opisanego tutaj testu na dłoni.

Dobra elektroniczna obroża treningowa ma prawidłowo wypoziomowaną moc impulsów korekcyjnych, począwszy od delikatnego, którego prawie nie czuć, aż po impuls dobrze odczuwalny. To zagwarantuje hodowcom, że unikną najczęstszego błędu i pomyłki podczas stosowania elektronicznych obroży w treningu psa, że impuls korekcyjny powinien sprawiać dyskomfort zwierzęciu.

Błędy popełniane w tresurze psa z użyciem obroży elektrycznej.

Ból i stres tłumią jakikolwiek proces uczenia. Przed rozpoczęciem tresury należy jak najwięcej dowiedzieć o samym psie, o procesie jego rozwoju, sposobie myślenia i uczenia się. Pomimo gwarantowanych i ustalonych poglądów wielu szkolących i przewodników, należy najpierw nauczyć się rozumieć psa i porozumiewać z nim, a nie tylko karać go za to, co zrobił, czy za to, czego nie wykonał. Sama elektroniczna obroża treningowa nie wytresuje psa, ani też nie stanie się on lepszy w wyniku jej stosowania. To zadanie dla właściciela, ale dobra i prawidłowo używana elektroniczna obroża dla psa bardzo ułatwi proces szkolenia.

Skontaktuj się z konsultantem +48 62 739 40 70 Infolinia pon-pt (7:00 - 16:00) / sobota (8:00 - 14:00)

Zapraszamy do zapoznania się z sekcją poradników poświęconych tematyce ogrodzeń elektrycznych, przygotowanych przez ekspertów z naszego sklepu. Dzięki opublikowanym artykułom, każda początkująca osoba, będzie w stanie dowiedzieć się m. in. jak wybrać odpowiedni elektryzator, jak zbudować ogrodzenie elektryczne dla psa czy jak bezpiecznie przetestować pastuch elektryczny. Dowiedz się więcej i zbuduj skuteczne ogrodzenie elektryczne.

Załóż konto

Nie posiadasz konta? Zarejestruj się!

Zarejestruj się

Zakładając u nas konto, możesz m.in. otrzymywać informację o nowościach, wyprzedażach oraz robić zakupy szybciej, bez wpisywania danych do wysyłki