Jak działa elektroniczna obroża treningowa

Jak działa elektroniczna obroża treningowa

Czym jest elektroniczna obroża treningowa ?

Elektroniczne obroże treningowe to stosunkowo nowe na rynku urządzenia składające się z dwóch części: pilota zdalnego sterowania (podobnego do pilota odbiornika telewizyjnego), który trzyma w ręku treser i obroży wyposażonej w odbiornik.

System ten umożliwia komunikowanie się z psem w prosty sposób, bez niepożądanych skojarzeń oraz na dużą odległość. Z całą pewnością każdy właściciel psa spotkał się z sytuacją, gdy po wprowadzeniu się pupila do domu czy na podwórko ten od razu po oswojeniu zajął się gruntowną dewastacją wszystkiego co stanęło na jego drodze.

Dzięki zastosowaniu elektronicznej obroży na pilota treser, czy właściciel może w każdej chwili zdyscyplinować psa wysyłając do obroży ostrzegawczy sygnał dźwiękowy lub elektryczny impuls korekcyjny.

Sposób ten jest bardzo podobny do sytuacji, w której treser używa gwizdka i smyczy z obrożą. Sygnał dźwiękowy można stosować także jako komendę lub zapowiedź impulsu korekcyjnego. Jednak w odróżnieniu od smyczy i klasycznej obroży zaciskowej lub kolczastej, elektroniczne obroże treningowe umożliwiają zastosowanie zawsze identycznego, powtarzającego się sygnału dźwiękowego i ustawienie odpowiedniego impulsu korekcyjnego zgodnie z zapotrzebowaniem. Jest to bardzo ważne dla szybkiego wytworzenia odruchów warunkowych, czyli szybkiego uczenia się komend i ćwiczeń, które pies dobrze i długo pamięta.

Wszyscy wiemy, jak trudno jest wydać psu zawsze taką samą komendę, takim samym głosem i używając takiej samej intonacji. Podobnie sprawa przedstawia się w przypadku smyczy. Tutaj często spotykamy się jeszcze ze znaczną dysproporcją siły tresera i psa, kiedy to pies nierzadko jest silniejszy, w związku z czym opanowanie go na smyczy i wydawanie ruchów korekcyjnych (szarpnięć) wymaga znacznego doświadczenia oraz siły i jest niewystarczające lub czasami zupełnie niemożliwe. Problemy tego typu są wyeliminowane podczas stosowania elektronicznej obroży treningowej. Dzięki użyciu elektrycznej obroży psy mogą tresować także osoby o drobnej sylwetce lub w podeszłym wieku.

Skontaktuj się z konsultantem +48 62 739 40 70 Infolinia pon-pt (7:00 - 16:00) / sobota (8:00 - 14:00)

Zapraszamy do zapoznania się z sekcją poradników poświęconych tematyce ogrodzeń elektrycznych, przygotowanych przez ekspertów z naszego sklepu. Dzięki opublikowanym artykułom, każda początkująca osoba, będzie w stanie dowiedzieć się m. in. jak wybrać odpowiedni elektryzator, jak zbudować ogrodzenie elektryczne dla psa czy jak bezpiecznie przetestować pastuch elektryczny. Dowiedz się więcej i zbuduj skuteczne ogrodzenie elektryczne.

Załóż konto

Nie posiadasz konta? Zarejestruj się!

Zarejestruj się

Zakładając u nas konto, możesz m.in. otrzymywać informację o nowościach, wyprzedażach oraz robić zakupy szybciej, bez wpisywania danych do wysyłki