Treasura psa z elektroniczną obrożą na pilota

Treasura psa z elektroniczną obrożą na pilota

Niesforny pies.

Niewątpliwie każdy hodowca psa spotkał się z sytuacją, gdy jego pupil zniszczył mu przydomowe rabatki, połamał drzewka ozdobne, rozkopał trawnik. Tego typu sytuacje, gdy dotyczą szkód wyrządzonych "na własnym podwórku", są do zaakceptowania, choć często z niemałą dozą nerwów wymieszanych z żalem do milusińskiego.Takie zachowanie psa zaczyna być problematyczne, gdy sprawa wychodzi poza obręb naszego podwórka. Nie raz zdarza się, że puszczony psiak podczas spaceru przynosi w zębach piłkę zabraną dzieciom na pobliskim boisku, czy martwego kurczaka schwytanego gdzieś na wsi. Takie sytuacje, na szczęście zdarzają się rzadziej, niosą jednak za sobą dużo bardziej poważne konsekwencje karne. W takich sytuacjach każdy hodowca zaczyna intensywniej myśleć o szkoleniu swojego psa. Na rynku dostępnych jest wiele pomocnych książek behawiorystycznych oraz filmów przygotowanych przez osoby, które ujarzmiły swojego czworonoga. Niektóre osoby decydują się na skorzystanie ze wsparcia profesjonalnego tresera, którego działania z pewnością są skuteczne, ale często bardzo kosztowne.

Elektryczna obroża dla psa.

Wiele osób posiadających psy znajduje się w sytuacji, kiedy ich metody szkoleniowe nie przynoszą wymiernych rezultatów, a skorzystanie z pomocy profesjonalnego behawiorysty jest niemożliwe lub zbyt kosztowne. W takich przypadkach warto rozważnych wykorzystanie elektrycznej obroży treningowej dla psa, która używana jest w profesjonalnych hodowlach przez opiekunów psów. Dzięki obroży treningowej treser psa ma możliwość zdalnego przesłania impulsu korekcyjnego w przypadku zdecydowanej niesforności psa.

Aspekt humanitarny przy wykorzystywaniu elektrycznej obroży dla czworonoga.

Przed zdecydowaniem się na zakup elektrycznej obroży wielu hodowców zastanawia się, czy taka metoda nie zaszkodzi jego pupilowi. Jest to normalna i bardzo słuszna reakcja, ponieważ każdy opiekun czworonoga martwi się o jego życie i zdrowie. Zalecamy, aby osoby tresujące psy przed pierwszym użyciem elektronicznej obroży treningowej wypróbowały jej działanie na sobie. Trzymając obrożę w dłoni, wyemitujmy impuls elektryczny. Każda osoba, która sprawdzi obrożę w ten sposób, przekona się, że generowany impuls nie jest bolesny.

Jak dobrać odpowiednią obrożę elektryczną ?

Aby mieć pewność, że obroża nie powoduje bólu u zwierzęcia, należy dobrać odpowiednią obrożę do wysokości psa oraz jego wagi. W ofercie naszego sklepu oferujemy obrożę small dla małych psów oraz rozwiązanie dla nieco większych czworonogów, których obwód szyi wynosi do 70 cm. Każda z obroży ma kilka poziomów impulsów korekcyjnych, które różnią się od siebie mocą działania. Zalecamy, aby przy tresurze psów używać impulsów najniższej mocy. Każda obroża wyposażona jest w możliwość wydawania sygnałów dźwiękowych, które są doskonałą alternatywą do impulsów elektrycznych. W wielu przypadkach przy tresurze psa wystarcza wydawanie tylko komunikatów dźwiękowych, a przy nagłej niesubordynacji zwierzęcia można użyć impulsu najniższej mocy.

Obroże treningowe.

Wiemy, że chyba żaden inny temat nie wywołuje tylu emocji i odmiennych zdań. Niektórzy twierdzą, że stosowanie takiej obroży to znęcanie się nad psem i zapewniają, że nigdy nie szkoliliby psa za pomocą impulsów elektrycznych. Inni natomiast uważają, że jest to najlepsza i najłatwiejsza metoda treningu, która pomoże z łatwością rozwiązać wszystkie problemy, jakie sprawia pies. Zachęcamy Państwa do odpowiedzialnego i przemyślanego korzystania z obroży treningowej.

 

Skontaktuj się z konsultantem +48 62 739 40 70 Infolinia pon-pt (7:00 - 16:00) / sobota (8:00 - 14:00)

Zapraszamy do zapoznania się z sekcją poradników poświęconych tematyce ogrodzeń elektrycznych, przygotowanych przez ekspertów z naszego sklepu. Dzięki opublikowanym artykułom, każda początkująca osoba, będzie w stanie dowiedzieć się m. in. jak wybrać odpowiedni elektryzator, jak zbudować ogrodzenie elektryczne dla psa czy jak bezpiecznie przetestować pastuch elektryczny. Dowiedz się więcej i zbuduj skuteczne ogrodzenie elektryczne.

Załóż konto

Nie posiadasz konta? Zarejestruj się!

Zarejestruj się

Zakładając u nas konto, możesz m.in. otrzymywać informację o nowościach, wyprzedażach oraz robić zakupy szybciej, bez wpisywania danych do wysyłki