Rodzaje przejść bramowych w ogrodzeniu elektrycznym


Przejście bramowe sprężynowe
Poprawanie zamontowane połączenia gwarantują bezpieczne i sprawne korzystanie z przejścia.
Przejścia bramowe do pastucha mają za zadanie umożliwić bezpieczne i sprawne przekraczanie granicy ogrodzenia zarówno przez ludzi, zwierzęta oraz sprzęt rolniczy. W zależność od przeznaczenia i rodzaju prowadzonej hodowli należy dobrać odpowiednią formę przejścia bramowo-przepędowego. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań umożliwiających utworzenie bezpiecznego i prostego w obsłudze przejścia w ogrodzeniach elektrycznych. Najpopularniejsze z nich zostały przedstawione poniżej.Sprężyna bramowa do ogrodzeń elektrycznych

Przejście bramowe wykonane ze sprzężyn
Jest to najprostsze i jedno z najbardziej popularnych rozwiązań do stworzenia przejścia w ogrodzeniu. Bardzo elastyczna sprężyna rozciąga się do ok. 5m, co pozwala na stworzenie dosyć szerokiego przejścia. Sprężyna mimo rozciągania szybko powraca do swojej pierwotnej postaci - jedynie 25cm długości, dzięki czemu nie będzie ona dotykać gruntu ani przewodów ogrodzenia przy otwieraniu przejścia. Sprężyna dostępna jest w ofercie sklepu w zestawie bramowym z uchwytem do bezpiecznego zapinania i odpinania oraz dwoma izolatorami do zawieszenia spirali na słupkach przejścia bramowego. Sprężyna szczególnie polecana jest do budowy przejść w hodowlach bydła, kóz, owiec czy do przejść w ogrodzeniach dla psów.

Elastyczna lina do przejścia bramowego dla koni
Zestwa bramowy dla koni
Elastyczne liny szczególnie polecane w hodowli koni czy danieli.

Plecionka elastyczna do przepędu bramowego koni

Gumowa plecionka wykonana jest ze splotów włókien polietylenowych i przewodników elektrycznych. Tego rodzaju forma przejścia bramowego szczególnie polecana jest dla pastuchów w hodowlach koni czy danieli. Gumowa plecionka jest nie tylko dobrze widoczna dla koni, ale również znacznie bardziej komfortowa i bezpieczna. W przeciwieństwie do zwykłej sprężyny, nie ma ryzyka zaplątania się włosia końskiego w spiralę bramy.
W sprzedaży dostępne są liny elastyczne w zestawach z uchwytami i mocowaniami jak również można nabyć plecionkę w rolce do dużych przejść i bram dla koni. Plecionkę elastyczną można również wykorzystywać do wydzielania części sektorów pastwiska czy odseparowywania zwierząt.
Samozwijalny zestaw przepędowy dla zwierząt

Przeganiacz samozwijalny
Przeganiacz automatyczny
Autmatyczny przeganiacz znacznie uławia pracę i jest bardzo bezpieczny
Jest to całkiem nowe rozwiązanie do konstruowania przejść w ogrodzeniach elektrycznych. Zestaw dedykowany jest do szybkiego otwierania przejścia w ogrodzeniu elektrycznym jak również może być wykorzystywany do szybkiego przygotowania tymczasowych przegród czy zapór. Może być stosowany w hodowlach bydła, koni, jeleni czy danieli. Dzięki zastosowaniu automatycznego zwijania linki możemy bardzo szybko otworzyć przejście w ogrodzeniu bez ryzyka dotykania przewodem ziemi i możliwości porażenia. 65mb linki elektrycznej wystarczy na stworzenie nawet bardzo szerokiego przejścia. Samozwijalny zestaw bramowo-przepędowy można również wykorzystać do dzielenia pastwiska czy zagrody na części i stopniowe przenoszenie stad na kolejne sektory.
Standardowe bramy i przejścia

Brama metalowa do zastosowania w ogrodzeniach dla zwierząt
Przejścia do przeganiania wykonane z drewna
Tradycyjne przejścia bramowo-przepędowe jakie można wkorzystać w budowie pastucha
Oprócz przejść bramowych, które można podłączać do sieci pastucha, w ogrodzeniu można również wykorzystać standardowe bramy i furtki wykonane z drewna czy metalu. Są to jednak rozwiązania, które nie wszędzie i nie zawsze można zastosować. Poza tym jest to już rozwiązanie, które wiąże się ze znacznymi kosztami i nie może być dowolnie przenoszone i modyfikowane. Oprócz tego zwierzęta, jeżeli nie będą czuły impulsów elektrycznych w bramie to po pewnym czasie będą próbowały forsować i niszczyć bramę. Dlatego można na takich bramach zainstalować przewody elektryczne, które będzie można podłączyć do sieci ogrodzenia. Stosując specjalne uchwyty do drewna lub izolatory do metalu, cała instalacja będzie bezpieczna i jednocześnie będzie skutecznie odstraszać zwierzęta.

x