Niewątpliwie każdy hodowca psa spotkał się z styuacją gdy jego pupil zniszczył mu przydomowe rabatki, połamał drzewka ozdobne, rozkopał trawnik. Tego typu sytuacje, gdy dotyczą szkód wyrządzonych "na własnym podwórku", są do zaakceptowania, choć często z niemałą dozą nerwów wymieszanych z żalem "do milusińskiego".
Elektryczna obroża dla psa na pilota doskonale wspomaga również zawodowych treserów
Elektryczna obroża dla psa na pilota doskonale wspomaga również zawodowych treserów

Jednak gdy sprawa wychodzi poza obręb naszego podwórka, zniszczone rabatki sąsiada, a czasem straty w jego inwentarzu. Nie raz zdarza się, że puszczony psiak podczas spaceru przynosi w zębach piłkę zabraną dzieciom na pobliskim boisku, czy martwego kurczaka schwytanego gdzieś na wsi. Takie sytuacje, na szczęście zdarzają się rzadziej, niosą jednak za sobą dużo bardziej poważne kosekwencje karne.

Oprócz szczęścia, jakie niesie ze sobą posiadanie psiego przyjaciela, z którym można uprawiać sport, pracować i aktywnie spędzać czas, istnieje także druga strona medalu. Wielu "psich opiekunów" już po kilku dniach od zakupu psa ma za sobą pierwsze problemy związane z wyprowadzaniem, karmieniem itp. Szczenię jest malutkie, rozkoszne i rośnie. Jest coraz bardziej samodzielne, ruchliwe. Od czasu do czasu pogryzie jakiś nowy skórzany but, podczas prowadzenia na smyczy właściciel zjedzie za nim w dół po schodach, a na spacerze pies zachowuje się, jakby jego pan w ogóle nie istniał. To właśnie jest moment, w którym właściciel zaczyna poważnie myśleć o szkoleniu. Kupuje mnóstwo mądrych książek, odwiedza szkołę dla psów i rozpoczyna trening swojego pupila. Stopniowo zaczyna orientować się w tematyce komend i ćwiczeń. Z większym lub mniejszym powodzeniem korzysta z różnych metod i sposobów postępowania. Prędzej czy później więc zetknie się z elektronicznymi obrożami treningowymi, być może w ogłoszeniu w czasopiśmie kynologicznym lub też podczas zagorzałej dyskusji na placu treningowym. Chyba żaden inny temat nie wywołuje tylu emocji i odmiennych zdań. Niektórzy twierdzą, że stosowanie takiej obroży to znęcanie się nad psem i zapewniają, że nigdy nie szkoliliby psa za pomocą impulsów elektrycznych. Inni natomiast uważają, że jest to najlepsza i najłatwiejsza metoda treningu, która pomoże z łatwością rozwiązać wszystkie problemy, jakie sprawia pies.

Osoby tresujące psy przed pierwszym użyciem elektronicznej obroży treningowej powinny wypróbować ją na sobie.


Zapraszamy do obejrzenia filmów instruktażowych na temat tresury psa z wykorzystaniem elektronicznych obroży treningowych.

Szkolenie psów część 1

Szkolenie psów część 2

Szkolenie psów część 3

Szkolenie psów część 4