Kalkulator ogrodzeń elektrycznych

Przeznaczenie

Dla jakich zwierząt budujesz ogrodzenie? Krok
Niszczenie upraw przez dziki jest częstym utrapieniem rolników, którzy posiadają pola w okolicach lasów. Skuteczne ogrodzenie elektryczne na dziki, z uwagi na ryzyko wysokich przeciążeń i grubą szczecinę musi składać się mocnego elektryzatora oraz wytrzymałego przewodu na dwóch poziomach - linki stalowej. Nasz kalkulator pastuchów elektrycznych dobierze za Ciebie odpowiedni model elektryzatora w zależności od długości łącznej ogrodzenia, a także przeliczy jaką ilość linki stalowej, izolatorów, łączników będziesz potrzebował do swojego ogrodzenia. Tak zbudowany pastuch elektryczny gwarantuje rozwiązanie problemu niszczenia upraw przez dziki.
Jeleń jest zwierzęciem, które wyrządza szkody w sadach owocowych lub polach uprawnych znajdujących się nieopodal lasów. Do jego przysmaków oprócz pędów, liści, kory, owoców drzew, należą także zboża, ziemniaki, buraki i kapusta. Pastuch przeciw jeleniom budową przypomina ten przeciw sarnom, z tą różnią, że tutaj należy zastosować bardziej wytrzymałe przewody oraz dłuższe słupki. Zalecamy montaż co najmniej 3 przewodów, z czego najwyższy z nich na wysokości ok. 150 cm, powinien być bardzo dobrze widoczny. Nasz kalkulator ogrodzeń elektrycznych obliczy dla Ciebie komplet potrzebnych przewodów i elementów podłączeniowych oraz dobierze odpowiedni elektryzator. Gwarantujemy najlepsze i sprawdzone rozwiązania.
Wydra jest utrapieniem wielu osób posiadających stawy rybne. Szkodnik ten potrafi bardzo szybko całkowicie ogołocić każdą hodowlę ryb. Skutecznym sposobem walki z wydrami jest pastuch elektryczny o dużym zagęszczeniu przewodów - co najmniej 4, a najlepiej 5 poziomów plecionki zapewniają skuteczną ochronę przed tym szkodnikiem. Alternatywą jest siatka elektryczna o bardzo małych oczkach, która stanowi także barierę nie do przejścia dla wydry. Duże znaczenie ma także elektryzator, który powinien mieć znaczną energię impulsu w graniach 3 Juli. Odpowiedni model elektryzatora, potrzebne ilości przewodów i innych elementów, obliczy za Ciebie nasz kalkulator. Gwarantujemy najlepsze i sprawdzone rozwiązania.
Lisy są szkodnikami, które dość często nawiedzają gospodarstwa domowe, zwabione łatwą zdobyczą jaką są kury lub ptaki ozdobne zamknięte w wolierze. Najskuteczniejszym sposobem ochrony przed lisami jest ogrodzenie elektryczne, składające się z od 3 do 6 poziomów drutu, plecionki lub linki stalowej. Duże znaczenie ma także energia impulsu generowana przez elektryzator - zalecana wartość to przynajmniej 3 Jule. Nasz kalkulator pastuchów elektrycznych dobierze za Ciebie potrzebną ilość przewodów, słupków lub izolatorów, a także elektryzator o odpowiedniej mocy, dzięki czemu ogrodzenie elektrycznie na lisy będzie całkowicie skuteczne. Gwarantujemy najlepsze i sprawdzone rozwiązania
Ogrodzenie elektryczne dla bydła mlecznego zbudowane jest z dwóch poziomów dobrze widocznej plecionki montowanej na wysokościach 50 i 90 cm. W zależności od długości ogrodzenia, nasz kalkulator dobierze za Ciebie odpowiedni elektryzator, policzy ilość potrzebnych izolatorów i pozostałych akcesoriów wymaganych do montażu.
Pastuchy elektryczne dla bydła mięsnego wymagają stosowania odpornych na zrywanie, wytrzymałych przewodów oraz mocnych elektryzatorów. Nasz kalkulator przeliczy dla Ciebie odpowiednią ilość linki stalowej oraz potrzebne ilości izolatorów, słupków i innych elementów montażowych. Wybierzemy także odpowiedni, skuteczny model elektryzatora.
Ogrodzenia elektryczne dla owiec i kóz wymagają 3 poziomów przewodów i średniej mocy elektryzatora. Owce z uwagi na swoją wełnę, są dość odporne na impuls elektryczny, natomiast kozy z kolei cechuje żywiołowość i ciekawość. Odpowiedni elektryzator, przewody, słupki i izolatory dobierze dla Ciebie nasz kalkulator.
Konie wymagają bariery wizualnej, dlatego w ogrodzeniach elektrycznych dla tych zwierząt stosujemy dobrze widoczne taśmy przewodzące o szerokości 20 - 40 mm w dobrze widocznym, białym kolorze. Energia impulsu elektryzatora odgrywa drugorzędną rolę, ponieważ koni są bardzo wrażliwe na ból. Nasz kalkulator dobierze odpowiedni model elektryzatora oraz przeliczy potrzebne ilości pozostałych elementów potrzebnych do montażu.
Niszczenie dachów i poddaszy przez kuny to powszechny problem w całej Polsce, który generuje straty liczone w tysiącach złotych. Pastuch elektryczny montowany na budynku to jedyne, w 100% skuteczne rozwiązanie, które chroni budynek przed kunami. Wybierz sposób montażu zabezpieczenia przed kunami, a nasz kalkulator przeliczy za Ciebie ilości wszystkich elementów potrzebnych do montażu.

Typ ogrodzenia

W jaki sposób chcesz zbudować ogrodzenie? Krok
ogrodzenia przenośne - typ ogrodzenia elektrycznego tymczasowego, które z czasem będzie przenoszone w inne miejsce. Dobrane elementy zapewniają łatwy i szybki montaż oraz demontaż ogrodzenia.
mocowane na istniejącym - w niektórych sytuacjach, pastuch elektryczny może zostać zamontowany na istniejącym już ogrodzeniu np. z siatki czy płocie betonowym. W takich przypadkach linia pastucha mocowana jest na słupkach danego ogrodzenia za pomocą odpowiednich izolatorów.
ogrodzenie stałe - typ ogrodzenia stałego, montowanego na słupkach drewnianych impregnowanych, przeliczanych przez nasz kalkulator w zależności od długości łącznej ogrodzenia.
Budowane od podstaw - twoje ogrodzenie składać się będzie z wytrzymałych słupków przelotowych z tworzywa sztucznego oraz ze stabilnych słupków np. drewnianych na początku, końcu i na narożnikach ogrodzenia, które możesz sam dostarczyć lub zamówić u nas.

Sposób zasilania

W jaki sposób będzie zasilane Twoje ogrodzenie? Krok
z gniazdka 230 V - standardowe zasilanie elektryzatora z sieci elektrycznej
z akumulatora lub baterii - wymagane podczas budowy pastucha z dala od źródeł zasilania elektrycznego, elektryzator może być zasilany z akumulatora lub jednorazowej baterii
z akumulatora lub sieciowe - uniwersalne rozwiązanie, gdzie dobierany jest specjalny elektryzator, który w zależności od potrzeb może być zasilany z sieci lub baterii/akumulatora.

Parametry

Wpisz odpowiednie wartości. Krok

Długość ogrodzenia

mb.

Długość ogrodzenia, to długość mierzona po obwodzie ogradzanego terenu. Długość należy podać w metrach. Na podstawie długości ogrodzenia obliczona zostaną ilości elementów niezbędnych do budowy ogrodzenia. Jeśli długość ogrodzenia nie jest znana pole to należy pozostawić puste a zamiast tego podać powierzchnię wygradzanego w polu poniżej

lub ogradzana powierzchnia

ha

Ogradzana powierzchnia Jeśli długość ogrodzenia nie jest znana można podać powierzchnię ogradzanego terenu. Powierzchnię należy podać w hektarach i na jej podstawie wyznaczona zostanie przybliżona długość ogrodzenia, która posłuży nam do wyceny. Obliczona w ten sposób długość ogrodzenia może różnić się od rzeczywistej długości zmierzonej w metrach bieżących.

Ilość narożników ogrodzenia

szt.

Ilość narożników ogrodzenia. Narożniki to miejsca, w których ogrodzenie zmienia kierunek o więcej niż 30 stopni. W takich miejscach zastosowane będą specjalne elementy do narożników w celu ustabilizowania ogrodzenia. Jeśli nie jest znana dokładna ilość narożników, można podać ilość w przybliżeniu.

Ilość bram

szt.

Ilość bram Podczas użytkowania ogrodzenia elektrycznego niezależnie czy jest ono stałe czy tymczasowe, może pojawić sie potrzeba wjechania maszynami/pojazdami na wygradzany teren, np. w celu wykonania oprysku upraw lub napojenia wypasanych zwierząt. Do tego służą bramy przejścia bramowe, które umożliwiają łatwe przejście na drugą stronę ogrodzenia bez konieczności jego demontażu.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

Pytania i odpowiedzi

Może już ktoś o to zapytał?

Infolinia +48 62 739 40 70

Pon.- Pt.: 7:00 - 17:00

Sob.: 8:00 - 14:00

Załóż konto

Nie posiadasz konta? Zarejestruj się!

Zarejestruj się

Zakładając u nas konto, możesz m.in. otrzymywać informację o nowościach, wyprzedażach oraz robić zakupy szybciej, bez wpisywania danych do wysyłki